Milyen előnyökkel rendelkeznek a zártszelvények?

A zártszelvényekkel az építő- illetve a gépiparban szinte mindennap összefuthatunk, ami nem is csoda, miután számos előnyös tulajdonsággal rendelkeznek. A különféle acélszerkezeteknél vagy merevítéseknél rendkívüli szolgálatot tesznek, ezért mindenképpen érdemes egy picit behatóbban megismerkedni a zártszelvényekkel. Lássuk, milyen tulajdonságokkal rendelkeznek a zártszelvények, melyek a leggyakoribb felhasználási módjai, és milyen szerszámokra van szükségünk annak érdekében, ha dolgozni szeretnénk velük!

zártszelvény

Vitathatatlan előnyök és leggyakoribb felhasználási módjai

Miután számtalan típus létezik, a laikus számára igen könnyű elbizonytalanodni a kínálatban, ezért zártszelvény vásárlás előtt – amennyiben nem vagyunk nagyon jártasak a témában – mindenképp kérjük ki szakember tanácsát.

A zártszelvények  roppant tartósak. Szerkezeti tulajdonságaikból adódóan remekül terhelhetők, ezért mindenféle tartószerkezetként remekül megállják a helyüket. Ez igaz akkor is, ha önmagukban állnak, és akkor is, ha rendszerbe építjük őket. A különféle merevítéseknél vagy tartóelemekként is kitűnő hasznát vehetjük a zártszelvényeknek, szilárdságuknak és nagy igénybevételi erejüknek köszönhetően.

Amit még mindenképpen érdemes tudni róluk, hogy a munka egyáltalán nem lesz nehéz velük, miután az általános hegesztési technikákkal nagyon jól hegeszthetők. Ezen felül gyorsan és precízen megmunkálhatók, legyen szó méretre vágásról, furatok készítéséről, hajlításról és így tovább. Általában a forgalmazók 6 méteres szálanként árulják a zártszelvényeket, amelyeket igény szerint feldarabolnak a kért méretre.

Munkavégzéshez szükséges szerszámok zártszelvényeknél

Ha úgy döntünk, hogy nem igényeljük a forgalmazó általi méretre vágást és hajlítást, magunk is megmunkálhatjuk a zártszelvényeket, azonban ekkor szükségünk lesz néhány segédeszközre. A precíz vágásokért kelleni fog egy flex – vágókorongos sarokcsiszoló -, a darabok összeillesztéséhez egy hegesztő gép, és ne feledkezzünk meg a csiszolóról, satupadról, pillanatszorítóról vagy a fúrógépről sem.

Ezeken az eszközökön túl már csak némi szakértelemre lesz szükségünk, hogy kezeljük ezeket a gépeket, és egy kis rutinra, hogy ráérezzünk a zártszelvényekkel történő munkavégzésre. Amennyiben ezt is elsajátítottuk – ha nem rendelkeztünk szakmánkból adódóan már eleve ezekkel a készségekkel -, akkor indulhat is az építkezés!